Procházky pro život

…tak jsem pojmenovala mé kurzy Nordic Walking – tedy severské chůze.

Věřím, že tato skvělá aktivita, při které člověk rozhýbe doslova celé tělo a veškerá akce probíhá venku pod širým nebem, k tomu přímo vybízí.

Nakonec vše co děláme bychom měli dělat pro život, pro sebe, protože jsme tady…

A co lepšího si můžeme dopřát, než  procházku na čerstvém vzduchu….užít slunko nebo déšť, vyčistit si hlavu a nabýt se endorfiny až po uši!

U nás v Česku tento sport teprve začíná nabývat na oblibě, a já se rozhodla ho šířit dál…protože je super, protože mě to baví a protože věřím, že je spousta lidí kterým se zalíbí a bude je bavit. 

Mě osobně NW postavil na nohy a přinesl spoustu radosti, lepší pocit ze sebe sama.

Na jaře roku 2014 jsem se proto rozhodla pro certifikovaný instruktorský kurz.

DSCN2737DSCN5860DSCN5831DSC_6600

 

…Na mých kurzech ráda přivítám ty, kteří se pravidelně žádné sportovní aktivitě nevěnují, dospěli již k poznání že život je pohyb a pohyb v životě je základ, avšak zatím hledají tu správnou aktivitu pro sebe.

Věřte mi, že pokud rozpohybujete ztuhlé tělo a rozproudíte v něm krev, i váš život nabere dech.

 …Pokud jste s pohybem kamarádi, přijdte vyzkoušet něco nového

…Pokud už dokonce hůlky máte, doražte si ověřit, zda je vaše technika správná a neděláte zbytečné chyby, které tělu neprospívají.

 Nordic Walking  je možné provozovat celý rok, kdekoliv a ve všech věkových a výkonnostních skupinách, protože jeho sportovní úroveň lze velice lehce přizpůsobit vlastní sportovní zdatnosti. Potřeba jsou jen hole, optimální obuv a pohodlné oblečení pro delší, intenzivní chůzi. Z klasické chůze se tak stává bez zvláštních nároků na vybavení vysoce účinný trénink celého těla.Při správné technice, která je pro správný efekt zásadní, se zapojí až 90 procent všech svalů v těle. To se pak nenásilně protáhne, posílí, formuje.

Je to také výborná aerobní aktivita, která zvyšuje kondici a příspívá k udržení té správné váhy (případně k její redukci).

Navíc je to bezvadná příležitost užít si naplno sám sebe i krásy světa kolem 

Máte pocit že by to mohlo být ono, jste zvědaví co to s vámi udělá?

…Budu se na Vás těšit!